Main menu

Костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії

В Залізцях, поруч з церквою Покрови Пресвятої Богородиці стоїть невеликий костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.

Споруджено костел в 1889 році. Каплицю-костел консекрував єпископ Я. Пузина. Споруджувався костел як каплиця монастиря монашок сестер-шариток святого Вікентія де Поля. Сюди пересилилися сестри милосердя (шаритки) з Бродів, коли монастир в Бродах згорів. За іншою, більш вірогідною версією, вони прибули в Залізці спасаючись від російської окупації, що вже дійшла у Броди.

Залізці в той час були під управлінням Австро-Угорщини. Монашки опікувалися знедоленими та дівчатами сиротами. В 1939 році костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії комуністи закрили, а храм використовували як склад. Зараз храм відновлюється, його обслуговують дієцезійні священники. Поруч з костелом-каплицею стоїть напівзруйнована будівля. Скоріш за все в цій будівлі знаходилися келії монашок, та житлові приміщення для дітей сиріт, яким опікувалися монашки.

Невелика за розмірами споруда костелу має чіткі ознаки готичного стилю. Над покрівлею нави здіймається сингатурка. Стіни храму прикрашають готичні арочні вікна, деякі з них були замуровані комуністами коли вони перетворили храм у комору. Вхід в костел оздоблений красивим порталом витесаним з білого каменю, який вінчає невеликий кам’яний хрест. В верхній частині костелу на архітектурному елементі витесаний напис польською: «RENOVANA 1997», (Відновлено 1997).

Подвір’я було обнесене високим кам’яним муром, який зараз відновлюється. В тильній частині храму прибудована різниця. Пресбітерій архітектурно віділений у споруд і має окрему арку прикрашену високими обелісками.